FREEDOM AND LİBERATİON

ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK

 

 

Ruhumuzun özgürlüğü, içsel bağımsızlık

freedom2 freedom1

Shri Mataji Nirmala Devi’nin anavatanı olan Hindistan’ın özgürlüğünden de fazlası olan bir vizyonun filmi. Her bireyin içsel kurtuluşunun vizyonu. Uğruna savaşmaya değer bir vizyon.

Özgürlük ve Bağımsızlık


Tarihte yaşamış en yüce kişiliklerden Shri Mataji Nirmala Devi’nin biyografisi: İnsanoğlu için ruhani bir vizyon.


“Kendi içimde aramaya başladım.”
Shri Mataji Nirmala Devi


Siyasetle uğraşan anne babası ve Mahatma Gandhi’den ilham alan Shri Mataji Nirmala Devi, gençliğini, Hindistan’ın kurtuluşu için İngiliz İmparatorluğu’na direnmeye adadı. Bütün o yıllar boyunca vizyonuna sadık kaldı. Anavatanının kurtuluşundan da öte bir vizyon – anavatanının siyasi özgürlüğünden de öteye giden bir vizyon, her bireyin içsel özgürlüğü ve dönüşümü ile ilgili bir vizyon, uğruna mücadele etmeye değen ve kendisini beş kıtaya götürecek, binlerce seminer düzenlemesine ve kitlesel Aydınlanma vermesine yol açacak bir vizyon.


“… bizler özgürlüğümüzü kazanmak için buradayız, ruhumuzun özgürlüğünü,

ruhumuzu hırsımızdan, şehvetten, öfkenizden, şartlanmalarımızdan ve korkunç egomuzdan kurtarmak için.”


Shri Mataji 1970’de insanlara Aydınlanma vermenin yolunu geliştirdi, kendi ruhlarıyla bağlantıya geçmelerini sağlayacak olan yolun. İnsanlara meditasyon konumuna nasıl ulaşabileceklerini ve insanın kendi içinde düşüncesiz farkındalık denilen derin sessizliği nasıl elde edebileceğini gösterdi.


“İçimizde bu güç var. Ben ona Kundalini diyorum.”


“Neşenin ve gerçeğin kaynağı olan Ruh, Kundalini ile bağlantıya geçtiği zaman insanın dikkati aydınlanır.”

 


Shri Mataji ruhani işine Hindistan’da az sayıda kişi ile başladı ve daha sonra Batı’da daha çok Avrupa’nın 1968’li öğrencileri ile devam etti. Bugün mümkün olduğunca çok sayıda insana yardım edebilmek ve onlara aydınlanma vermek üzere halen dünyanın pek çok yerine, yaptığı iş için hiçbir ücret talep etmeden seyahat etmekte. Öğrettikleri 95’ten fazla ülkede insanlığın yararı için uygulanmakta ve bireylerin barış, huzur, neşe bulmalarına ve hayatın anlamını keşfetmelerine yardım etmekte. Hayatınızı değiştirebilecek bir film…

 

Film hakkında

ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK genç bir yönetmen olan Carolin Dassel tarafından yapıldı. Kendisi bu macera dolu hayatın pek çok yönünü çok derin anlamlarıyla sunuyor. Zamanın ötesine geçen imgeler ve ruha işleyen müzik(, orijinal çekimler, arşiv materyali bir araya gelerek seyirciyi kendi içinde derin bir yolculuğa çıkarıyor.
Film 2007’de Almanya’da prömiyer yaparak 2008 yılı süresince hem Almanya’nın pek çok yerinde hem de pek çok ülkede geniş kitleler tarafından izlendi.

 

freedom3

Tüm gösterimleri ücretsiz olan filmin gösterildiği ülkeler:

• Avustralya
• Kanada
• Finlandiya
• Fransa
• Almanya
• Hong Kong
• Japonya
• Yeni Zelanda
• Romanya
• Güney Afrika
• Tayvan

 

Freedom and Liberation (Özgürlük ve Bağımsızlık)  filmini izlemek için Play düğmesine basın.

 

Nirmala Devi: Freedom and Liberation - 2006 (İMDB)